این صفحه توضیحاتی را در مورد شیوه زندگی ، امرار معاش و اهالی روستا قرار می دهد

 

روستای ماضی بن افتخار داشتن ریش سفیدان و سخندانان زیادی را در خود تجربه کرده است که دار فانی رخصت و وجود را از آنها گرفت. از خداوند متعال طلب مغفرت و آمرزش را برای آن بزرگ مردان داریم، باشد که در بارگاه ایزد منان دمی آسوده بیارامند.

سه بزرگمردی که در تصویر مشاهده می کنید به ترتیب از راست به چپ : حاجی سید جعفر حسینی، کاک محمد نعمتی و  حاجی محمد شریف محمودی هستند.

 

توضیحاتی در مورد امرار معاش مردم روستا

روستای ماضی بن جمعیتی حدود 800-700 نفر را داراست ،لازم به ذکر است که به علت نبود منبع درآمد مناسب در روستا و علاقه نداشتن جوانان روستا به کارهای کشاورزی و دامپروری این روستا در چند دهه اخیر پیشرفتی از لحاظ وسعت و جمعیت نداشته است و در مقایسه با روستاهای هم جوار به خوبی این گفته نمایان است.

منبع اصلی مردمان این روستا که بیشتر پیرمردان دست پینه بسته مشغول به آن هستند،کشاورزی و دامپروری است که در چند سال اخیر بحث دامپروری رونق گذشته خود را از دست داده است.

جوانان روستای ماضی بن که از لحاظ پاکی و صداقت سرآمد هستد بیشتر جهت کسب و کار آواره این شهر و آن شهر می شوند تا آنکه لقمه نان حلالی را که روزی آنان است بدست آورند،عمده ترین صنعتی که جوانان غیور ماضی بنی به آن می پردازند، صنعت تولید شن وماسه است و به جرات می توان گفت که در سطح کشور کارخانه تولید شن و ماسه ای وجود ندارد که ماضی بنی ای در آن نباشد. لازم به ذکر است که در این کارخانه های تولیدی به علت رعایت نکردن مسائل ایمنی کار به خصوص از طرف کارفرمایان،تلفات جانی زیادی که بعضی از آنها حتی منجر به مرگ هم شده است دامن گیر جوانان عزیز ماضی بنی شده است.

زنان ومادران مهربان و عزیز ماضی بنی هم دوشادوش مردان و شوهران خود به کارهای روزمره خود می پردازند تا آنکه چرخ روزگار به خوبی و خوشی به گردش درآید.

/ 0 نظر / 78 بازدید